image

Tento text je dostupn? jen na pln? verzi tohoto webu. Otázky a odpovědi

image novějšíindexstaršíimage

Musím absolvovat celou osnovu výcviku?stálý odkaz / permalink

15.04.2013

Otázka:

Pořídil jsem si FSX simulator a chtěl bych se zeptat, jestli je nutností, abych prošel postupně bezmotorovým létáním, menšími motorovými atd. Nejvíce mě totiž lákají proudová dopravní letadla a ty menší bych nejradši vynechal.

image

Odpověď:

Ne, nemá cenu létat ve Flight Sumulatoru nejdříve s větroněm. Ani v reálu se takto nepostupuje. Adepti pilotního zaměstnání začínají v pilotních školách na malých motorových letadlech. Hlavním důvodem ale je, že ve Flight Simulatoru není simulace létání na větroni nic moc.

Začít ale s malým motorovým letadlem své výhody má. Velké dopravní letadlo letí relativně rychle, rychle se přemísťuje v prostoru a tak pro navigaci zbývá relativně málo času. Navíc velký letoun reaguje na řízení jinak, hůře se udržuje rychlost, hůře se rychlost snižuje. U malého sportovního letadla se můžete jednodušeji naučit základním návykům (let ustálenou rychlostí, let požadovanou rychlostí, udržování výšky atd. atd.) a snáze si nacvičite základy navigace a létání podle přístrojů. Prostě proto, že letadlo letí pomaleji a vy máte více času si vše rozmyslet.

image

Ty navigační úlohy letěné v Cessně vybavené radionavigací jsou stejné, jako v Boeingu. Budete mít ale více času přemýšlet, kde se v prostoru nacházíte a co vlastně ty budíky ukazují! image

Když dáte takovéhle přiblížení na přistání v Cessně:

... dáte ho potom i v Boeingu.

image novějšíindexstaršíimage