¦ Menu sekce ¦ Kontakt ¦ Hledat image

Pel-mel neboli všehochuť

Nedávám souhlas!

- Pel-mel neboli všehochuť

Nepovoluji Facebooku ani žádným jiným subjektům souvisejícím s povolením facebooku použít moje obrázky, informace, zprávy nebo příspěvky, ať už v minulosti nebo v budoucnu. S tímto prohlášením oznamuji facebooku, že je přísně zakázáno zveřejňovat, kopírovat, distribuovat nebo přijmout jakákoli jiná opatření proti mně na základě tohoto profilu a / nebo jeho obsahu. Obsah tohoto profilu jsou soukromé a důvěrné informace. Porušení soukromí může být potrestáno zákonem (ucc 1-308-1 1 308-103 a Roman status).

Takováto a podobná prohlášení se občas objevují u některých uživatelů Facebooku ... image více ....

Přerov 2015

- Pel-mel neboli všehochuť

Bourají úly!

image

image

V Přerově na letišti bourají úly. Na fotografiích na www.gonzoaviation.com není sice žádný úl 1.letky přerovského školního pluku, ale předpokládám, že se bourá všechno. Už nevylezu na vršek úlu, abych zavzpomínal, jak jsem zde čekal na návrat toho svého "efka" 0518 z letu.

Někdo mě pořád prozvání!

- Pel-mel neboli všehochuť

Určitě to znáte taky. Telefon zvoní, na displeji je neznámé číslo. Kdo mi to volá? Je to někdo ze známých nebo to někdo vytočil omylem?

Mě to nerozhodí, ale třeba moje mamka (80 let) je z toho nervózní. Kdyby se to neznámé číslo objevilo na displeji jednou! Stejné číslo ale vyzvání každý den!

Existují stránky, kde se můžete dozvědět, kdo vás prozvání. Stačí doplnit to číslo:

http://kdovola.net/608315796
http://www.tellows.cz/num/467071001
http://www.kdo-volal.cz/420467071001

RCTV

- Pel-mel neboli všehochuť

Když se vloni někdy v dubnu objevil na internetu web RCTV a s ním i informace o prvním dílu jejich projektu - internetové televize (přesněji řečeno filmového magazínu) pro modeláře, zajásal jsem a spěchal jsem prohlédnout si první díl RCTV: www.stream.cz.

image

Vídal jsem takový německý magazín. To ale nebyl internetový projekt, prodával se na DVD. Pro mě osobně to mělo chybu v tom, že to bylo německy, ale jinak to bylo zajímavé. Autor sledoval různá témata v leteckém modelářství a formou reportáží diváky s tématy seznamoval. Bylo to dobře řemeslně provedené, jednotlivé díly byly zajímavé pro laika i zkušenějšího modeláře. A teď bude něco takového u nás v Čechách a česky!

Od prvních vteřin mě první díl zaujal. To je ono! Má to šťávu, je to dělané s nadšením a je vidět, že tvůrci ovládají filmařské řemeslo. Shlédl jsem prvních sedm minut věnovaných halovému létání, obsah tvořil z velké části rozhovor s Tomášem Ciniburkem. Dobrý!

V další části je popis stavby malého elektroletu Gemini. To je ale nějaké divné. Ti kluci tam jen tak plkají, po dvou minutách nevím, komu to je určeno. Není to recenze, není to návod. V další části host Miluše Bittnerová. Kdo to je? Proč tam je? O čem to je? Aha, bude jezdit s autíčkem a nic o tom neví. Zajímavé záběry z neobvyklé perspektivy, ale jinak je to o ničem. Na konec je zálet modelu Gemini. Informační hodnota nula.

image

Dobrá, byl to pilotní díl. Co přinesl druhý díl? Závod auta a RC auta, "test" elektry Fun Cub, další ženskou jako hosta a jezdící s autíčkem. Nakonec vrtulník s kamerou. Tento poslední příspěvěk je docela zajímavý. Celkově mohu konstatovat, že forma dobrá, ale obsah zatím trochu kulhá.

Třetí díl, čtvrtý díl, pořád je to jen takové hraní. Nic, na co by se dalo napasovat heslo "Poctivá dávka modelařiny", kterým tvůrci magazín uvádí. Působí to na na mě jako nějaký "VIP magazín" na TV noha. image Pro mě jiný svět. Bližší mi je tvorba třeba pana Horáka, jehož reportáže postrádají filmařský šmrnc předváděný tvůrci RCTV a vypadají vedle bombasticých dílů RCTV jako chudá děvečka, ale mají obsah!

V posledním 6. díle zazní tato věta: "O řízení se starají kovové převody, protože když použijete plastový, tak vám to moc rozkoše nepřinese!" Tvůrci magazínu RCTV asi vyšší ambice nemají image

Další image.