image

Zpracování zaznamenaných ceststálý odkaz / permalink

26.04.2009

Zaznamenáte-li GPS přístrojem nějakou cestu, budete určitě posléze chtít tento záznam nějak komfortně prohlížet, analyzovat a nakonec ukázat přátelům.

Pro zobrazení tras zaznamenáných GPSkou existuje mnoho nástrojů. Každý umí něco jiného, málokterý uspokojí všechny vaše potřeby. Vývoj aplikací je docela bouřlivý a stále se objevují nové programy.

Pro ty, kdo chtějí něco co nejjednodušího, co nevyžaduje žádné složité instalování a učení se zacházení s programem, existují jednoduché programy. Zobrazit zaznamenanou cestu rovnou a jednoduše přímo ze souboru GPX zaznamenaného GPSkou (třeba telefonem) umí:

  • Google Earth - zobrazení cest zaznamenaných v GPX souboru: trasa v mapě.
  • www.bikemap.net - plánování cest, zobrazení a vyhodnocení cest zaznamenaných v GPX souboru: trasa v mapě, výškový profil, vzálenost, celkové stoupání. Umí načíst několik souborů GPX do jedné trasy.
  • utrack.crempa.net - zobrazení a vyhodnocení cest zaznamenaných v GPX souboru: trasa v mapě, výškový profil v závislosti na vzdálenosti i na čase, vzálenost, celkové stoupání, celkové klesání, rychlostní profil v závislosti na vzdálenosti i na čase, průměry, maxima, minima ... Neumí editace, nelze odstranit vadné body zkreslující vyhodnocení cesty.
  • www.trekview.cz - zobrazení a vyhodnocení cest zaznamenaných v GPX souboru: trasa v mapě, výškový profil, vzdálenost, celkové stoupání, celkové klesání. Průměruje hodnoty pro odstranění nahodilých údajů.

Programy, které umožňují náročnější práci s mapovými podklady:

  • OziExplorer - příprava tras, zobrazení a vyhodnocení zaznamenaných cest

GPSBabelstálý odkaz / permalink

15.02.2009

Program pto převod souřadnic.

Programy pro navigaci, pro přípravu tras, pro zpracovaní zazanmenaných cest pracují s různými datovými formáty. GPSBabel je program, který umí převádět všemožné formáty.


image více ...

OziExplorerstálý odkaz / permalink

28.06.2009

OziExplorer je program pro práci s mapou - prohlížení mapy, plánování tras pro navigační přístroje, práce s daty pořízenými navigačními přístroji, navigaci.


image více ...