image

Flight Simulator Xstálý odkaz / permalink

07.01.2006

Flight Simulator Xstálý odkaz / permalink

28.12.2011

Poslední dárek jsem šel koupit den před Štědrým dnem - plánovaně a v klidu. Když jsem procházel kolem prodejny počítačových her, napadlo mě podívat se, zda tam mají Microsoft Simulátor X.

Měli! Ale jen verzi Deluxe a Gold. Ale já hledal Flight Simulátor X bez přídomku. Prodavač mi drze tvrdil, že jiná verze než Deluxe a Gold neexistuje, ale když jsem se za chvilku vrátil s vygoogleným obrázkem obalu simulátoru na displeji telefonu, tak neochotně sáhl do regálu mimo dosah zákazníků a sim mi ukázal. Za cenu 500 Kč byl můj. Jsem legálním uživatelem Flight Simulátoru od jeho počátku a tak jsem koupil i tuhle verzi spíše jako sběratelský kousek.

Doma mi to večer nedalo a sim jsem si nainstaloval. Chodí mi k němu dotazy, tak budu mít v provozu jeho instalaci! Dopadlo to tak, že po nastrojení stromečku jsem před Štědrým večerem vesele létal image

Je to pěknéstálý odkaz / permalink

29.12.2011

Flight Simulator X je zase o kus dál v simulaci, zejména krajina pod letadlem vypadá výrazně realističtěji i bez stahování různých add-onů.

Letadla v simulátoru mají věrnější kabiny a na dostatečně výkonném počítači to dobře šlape.

Bohužel ani v této verzi nefunguje v letadle FMC a simulace s řízením letového provozu je jen taková hra. Stačí mačkat jedna dva tři a počítač vše odkomunikuje a "budíky" nastaví za vás. Taky zůstalo "nemožné" zobrazení map. Nevím, proč nemůže být mapa přes celou obrazovku!

Pokud se ale budete snažit letět odněkud někam sami, je to úžasné dobrodružství a výborný zdroj poznání. Za 500 Kč zábava na několik let image

Microsoft Flight Simulator X je stále oblíbený produkt a je mnoha nadšenci používán. Vývoj ale pokračuje v produktu Prepar3D.