image

SeeYoustálý odkaz / permalink

22.01.2009
image

Program SeeYou od firmy Naviter je používán zejména plachtaři. Je tedy vhodný pro ty, kteří chtějí využít navigaci v kabině sportovního letadla. Základem je program SeeYou Mobile pro PDA, které si vezou piloti v kabině letadla - viz snímek GPS ve větroních. Program naviguje, kalkuluje dolet větroně, poskytuje taktická data pro rozhodování pilota větroně během závodního letu. Pro přípravu k letu lze použít program pro PC SeeYou Crossfire

Je to placený software, z webu firmy lze zdarma stáhnout zkušební verzi, jejíž omezení je v tom, že se program po spuštění po uplynutí nějakého čase sám ukončí.

Program umožňuje

  • plánování letu
  • navigaci během letu
  • kalkulace doletu větroně
  • taktické podklady pro dosažení maximální přeskokové rychlosti
  • prohlížení mapy, zakázané prostory, ...
  • záznam letu do souboru
  • analýzu letu doma na PC

SeeYou Mobilestálý odkaz / permalink

20.05.2006

Jak vypadá navigační a taktická pomůcka pro plachtaře závodníka v podobě pocket PC / PDA si můžete prohlédnout na Slovinské stránce Naviter:

Pokud se chcete podívat do českého manuálu, ten je zde: seeyou_mobile_cz.pdf.

Problémystálý odkaz / permalink

24.01.2009

S jakými problémy jsem se u SeeYou Mobile potýkal?

Pokud PDA za chodu programu s připojeným GPS modulem omylem vypnu, vypínač už nereaguje a musím PDA resetovat.

Když jsem poprvé připojoval GPS modul, zjistil jsem si v PDA v Settings - System - Bluetooth - Serial port nastavení vstupního portu - Inbound COM Port. Ten jsem nastavil v programu SeeYou, ale program s GPS nekomunikoval. Až když jsem v SeeYou nastavil port uvedený v kolonce Outbound COM Port, tak se komunikace rozběhla.

Když jsem připojoval SeeYou k simulátoru Condor přes sériový port počítače, zařízení s PC nekomunikovalo. Problém byl v tom, že COM port a sériovou linku okupoval program pro komunikaci s PDA ActiveSync.