image

UCCNCstálý odkaz / permalink

21.10.2020

Dva roky jsem používal k řízení routeru Stepcraft program WinPC-NC USB. Teď (9/2020) jsem se rozhodl k přestavbě stroje a tak, když jsem byl v objednávání, tak jsem přihodil do objednávky i jiný ovládací software, nad kterým jsem už dlouho přemýšlel - UCCNC.

image

Už jsem si program vyzkoušel na demo verzi - rozhraní programu je dobře vymyšlené, není nutné z jednoho okna vyskakovat a otvírat jiné, vše je dostupné z jedné obrazovky. Úplně si to říká o dotykovou obrazovku! image Však také někteří program úspěšně provozují na tabletech s dotykovým displejem s Intel Atom x5 Z8350 a systémem Windows.

Program komunikuje s routerem přes paralelní rozhraní, před těmi několika lety, když jsem se rozhodoval, který program ke stroji koupit, byl pohled na konektor paralelního rozhraní důvodem, proč jsem pořídil jiný program. Představa, že budu muset řešit u svého počítače paralelní konektor, mě odradila.

image

Je to však jinak. Součástí dodávky je interface UC100:

image

image

Ten má na vstupu USB konektor a pro řízení stroje programem UCCNC tak stačí, aby byl počítač vybaven USB rozhraním.

Instalace neproběhla úplně hladce. Měl jsem od prodejce během vyřizování mé objednávky dostat licenci mailem, ale nic nepřišlo. Musel jsem napsat na podporu, ta si vyžádala sériové číslo mého rozhraní UC100 a licenci obratem vygenerovala a poslala mailem. A toto je i postup, když o soubor s licencí z nějakého důvodu přijdete.

Součástí dodávky je i "prodlužovací" deska. Je třeba router zespoda otevřít, vytáhnout desku USB rozhraní programu WinPC-NC a vložit desku dodanou s programem UCCNC. K programu je i konfigurační soubor, kterým se nastaví program tak, aby s routerem Stepcraft bez problémů komunikoval. Není třeba bádat nad počty kroků na otáčku, posuvem na otáčku, smysly pohybu atp. Program na první dobrou ovládal router tak jak měl.

image


zpátky na: WinPC-NC USB │ kam dál: Tool Length Sensor TS-32


přehled kapitol:

 1. CNC router Stepcraft-2/D.600
 2. Zprovoznění
 3. Programy pro CNC
 4. První pokusy
 5. První srážka s realitou
 6. Spindl
 7. Obsluha
 8. Nástroje
 9. Nástroje (2)
 10. Nástroje (3)
 11. Upínání
 12. WinPC-NC USB
 13. UCCNC
 14. Tool Length Sensor TS-32
 15. Fusion 360
 16. CNC 3D
 17. Tutoriály pro 3D
 18. Zkušenosti
 19. Provozování
 20. Hlučnost
 21. Zkušenosti (2)
 22. Performance kit
 23. Videa
 24. Inspirace
 25. Vylepšení
 26. Parametry stroje
 27. Zdroje

(zveřejněno v rubrice Modely letadel | Dílna | CNC router)